Okowita
Jabłkowa Starzona

Wyprodukowana w całości z polskich jabłek, z niewielkich sadów z Beskidu Śląskiego. Proces fermentacji przebiegał przy użyciu szlachetnych drożdży dedykowanych dla jabłek. Leżakowana przez kilka miesięcy w beczkach z dębu francuskiego po czerwonym winie hiszpańskim. Nie zawiera barwników i nie filtrowana.

700 ml
43% vol.

JAK POWSTAJE?

Destylat jabłkowy starzony przez kilka miesięcy w beczkach z dębu francuskiego po czerwonym winie hiszpańskimw. Beczka nadała trunkowi piękny bursztynowy kolor. Okowita jabłkowa starzona to bardzo przyjemny zapach średniej intensywności. Beczka zrobiła swoje. W aromacie okowity jest sporo karmelu, pieczonych jabłek, cynamonu oraz trochę dębiny, pojawiają się też nuty wiśni. W wytrawnym smaku mamy jabłko, dębinę, przyprawy – głównie czarny pieprz, cynamon, goździki. Te przyprawy zostają w finiszu, który dzięki nim jest długi i rozgrzewający.

CO JĄ WYRÓŻNIA?

Powstała z przyjaźni i pasji do szlachetnych trunków. Wytworzona wyłącznie z polskich jabłek, według polskiej tradycji rzemieślniczej.

Okowita poddana leżakowaniu w beczkach z dębu węgierskiego. Spożywanie w temperaturze pokojowej gwarantuje doskonały smak i aromat.


PRODUKT POLSKI
Spożywanie w temperaturze pokojowej gwarantuje doskonały smak i aromat.

PARTNERZY